ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΗΡΕ ΣΤΟ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ

kardia1

Το ταξίδι στο κύπελλο Ελλάδος ολοκληρώθηκε σήμερα για τον ΑΟ Καρδίας, που αποκλείστηκε από τον Απόλλωνα Πόντου.

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στην Καρδία έδωσε πολλές ελπίδες στους φιλάθλους και τους ανθρώπους των γηπεδούχων, αφού οι παίκτες του Γιώργου Παπαδόπουλου παρουσιάστηκαν πολύ καλοί και, παρά το γκολ που δέχθηκαν σε μία από τις λιγοστές φάσεις του Απόλλωνα, στο 14′, κατάφερνα να ισοφαρίσουν με τον Σαλούκα λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου (43′).

Στο δεύτερο μέρος, όμως, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πιάσουν στον ύπνο τον ΑΟΚ και σκοράροντας δύο γκολ σε 2 λεπτά (47′ και 49′) έκαναν το 1-3 προκαλώντας και τη φυσιολογική ψυχολογική κατάρρευση στους γηπεδούχους.

Το τελικό 1-5 αφήνει μια βαριά αίσθηση, ωστόσο ο ΑΟ Καρδίας μπορεί να νιώθει περήφανος για όσα έχει καταφέρει, πλέον και σε πανελλήνιο βεληνεκές.

Η ομάδα του Γιώργου Παπαδόπουλου στρέφει πλέον την προσοχή της στο πρωτάθλημα, το οποίο αρχίζει για αυτήν την Τετάρτη, κόντρα στον Ιάσονα Αυγής